Dnia 8 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla rodziców, przyszłych przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej, które będą uczęszczać do naszej szkoły w roku szkolnym 2024/2025.
Rodzice wraz dziećmi zwiedzili szkołę oraz poznali organizację i funkcjonowanie placówki.
Wiadomości
DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE
- 3
CUDOWNY CHŁOPAK. BIAŁY PTAK.
🎥Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami wybrali się do Kina Kultura w Bełchatowie na film "Cudowny chłopak. Biały ptak". Bardzo piękny i wzruszający, poruszający ważne tematy. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zaczarowane skarpetki klasy II
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Wiosna w utworach lirycznych...
W dniu 07.03.2024r., w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, uczniowie klas IV, poszukiwali wiosny w utworach lirycznych.
Zima już wszystkim troszkę się znudziła, już wyglądamy wiosny, a razem z nią ciepła, kolorów i zapachów... Dlatego też uczniowie klasy IV na zajęciach poznali utwory Danuty Wawiłow, Marii Konopnickiej, Danuty Gellnerowej i Władysława Broniewskiego, których tematem przewodnim była wiosna.
Poznali między innymi utwory pt. O czym śpiewa ptaszek, Tęcza, Pszczółki, Z Łąki do domu, Pierwiosnek, Kałużyści...Wiosna, którą opisywali poeci w swoich wierszach jako barwną, wesołą i rozśpiewaną porę roku stała się artystyczną inspiracją do działań twórczych. Dlatego też zadaniem uczniów na zakończenie spotkania było wykonanie ilustracji do wybranego utworu, a następnie samodzielne, ustne zinterpretowanie plastycznej wizji autorów.
Izabella Łacmańska
WAKACJE W KOŁOBRZEGU
ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
Dlaczego warto wybrać naszą szkołę:
- przyjazna, rodzinna atmosfera
- kameralne klasy z małą liczbą uczniów
- każdy uczeń jest dla nas ważny - indywidualne traktowanie każdego ucznia
- wysokie wyniki w nauce i egzaminach zewnętrznych
- sale lekcyjne wyposażone w pomoce naukowe i sprzęt multimedialny
- nowa sala gimnastyczna z doskonale wyposażonym zapleczem sportowym
- osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim
- aktywna współpraca z rodzicamiZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY
NASZA SZKOŁA - filmowa prezentacja
Konkurs wokalny
07.03.2024r. w GOK w Klukach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu "Wygraj szansę". Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Bochman z kl. III, Anna Szczepanik z kl.VI i Alicja Samojluk z kl.VII. Nasza uczennica Gabrysia zajęła II miejsce.
Gratulacje. Jesteśmy z Was dumni.
1
Wyjazd klas młodszych do Bełchatowa
07.03.2024r. uczniowie klas młodszych udali się do Gigantów Mocy, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt". Pouczająca, a jednocześnie zabawna opowieść, pełna magii o przyjaźni, czynieniu dobra i dbaniu o środowisko.
Następnie wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, podczas których dzieci zdobyły umiejętność tworzenia pożywnego i zdrowego drugiego śniadania.
Dziękujemy Przestrzeń Bełchatów za nowe doświadczenia kulinarne i mile spędzony czas .
To był bardzo udany dzień31
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
1.03.2024
Przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych, w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Klukach. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
E. Bartłomiejczyk, I. Łacmańska, A. Witkowska
9
"BAZYLISZEK"
Uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie pt. „Bazyliszek” na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej „Legenda o warszawskim Bazyliszku”. Samodzielnie wykonali stroje i rekwizyty potrzebne do wystawienia sztuki.
Występ odbył się 29 lutego 2024 roku. Czwartoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed publicznością, która ich bardzo serdecznie przyjęła. Uczniowie z oddziału przedszkolnego i z klas młodszych z zainteresowaniem obserwowali występ starszych koleżanek i kolegi.
To pierwsze samodzielne przedsięwzięcie pozwoliło uczniom zdobyć nowe doświadczenie i sprawić radość młodszym koleżankom i kolegom. Okazało się również, że to dobra chwila na zastanowienie się nad wyborem zawody. Życzę wszystkim przyszłym aktorom, aby nie rezygnowali z realizacji własnych marzeń.
Dziękuję paniom Sylwii Pieczarze, Joannie Karpińskiej i Ewelinie Bartłomiejczyk oraz dzieciom za ciepłe przyjęcie zdenerwowanych aktorów.
Marzena Cisowska
1
Zapraszamy na dzień otwarty w naszej szkole
Terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025
Standardy Ochrony Małoletnich
27 lutego 2024 r. uczniowie kl. 0-III uczestniczyli w warsztatach dotyczących Standardów Ochrony Małoletnich. Podczas spotkania poruszana była tematyka bezpieczeństwa i ochrony dzieci przed przemocą oraz budowania właściwych relacji z innymi, opartych na wzajemnym szacunku.
Uczniowie kl. IV – VIII zostali zapoznani z ww. standardami podczas zajęć z wychowawcą.
mgr Sylwia Pieczara
8
PREZENTACJA KIERUNKÓW KSZTAŁCENIA
W dniu 27.02.2024r. odwiedziła naszych uczniów - klasy VII i VIII - pani Anna Smoleń, nauczyciel języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie
W trakcie spotkania, w czasie zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie zapoznali się z ofertą kształcenia bełchatowskiego liceum.
W roku szkolnym 2024/2025 planowane są następujące profile:
- klasa 1A sportowa
- klasa 1B psychologiczno - społeczna (integracyjna)
- klasa 1C ratownictwa medycznego
Na spotkaniu poruszono wiele ważnych tematów. Uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą zajęć dodatkowych, omówiono zasady i warunki przyjęcia do pierwszej klasy liceum.
I. Łacmańska
2
XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”
IV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY pt. „Święty Jan Paweł II”
XXII POWIATOWY KONKURS "KSIĄŻKA - OBIEKT ARTYSTYCZNY"
“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Drodzy uczniowie i rodzice!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu:
“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.
Więcej informacji znajdziecie w plikach poniżej!!!
SZKOLNY KONKURS NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ
21 Lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego.
Głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej.
W naszej szkole miał on służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu uczniom, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się piękną polszczyzną w życiu codziennym. Zajęcia upłynęły pod znakiem troski o język polski i był czasem ochrony wartości mowy ojczystej.
Uczniowie w czasie różnych zajęć zmierzyli się z łamigłówkami językowymi: rozwiązywali rebusy, stawili również czoło ortograficznej wykreślance oraz próbowali odczytać tekst, który nie zawierał polskich znaków. Trudnymi zadaniami okazały się ćwiczenia on-line, w których uczniowie musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych i czytaniem wierszyków łamiących języki. Ponadto wykonali plakaty przedstawiające najtrudniejsze i najpiękniejsze słowa w języku polskim. Przygotowali również prezentację z najczęstszymi błędami językowymi.
Uczniowie klasy II zaangażowali się w różnorodne aktywności, promujące piękno języka polskiego. Rozpoczęli od „biegającego dyktanda”, w którym połączyli ruch z utrwalaniem zasad ortograficznych. Zabawy językowe, takie jak „Wyrazy z wyrazu”, „Znajdź zakończenie” dostarczyły wszystkim wielu emocjonujących chwil.
Nauczyciel bibliotekarz podczas zajęć świetlicowych, języka polskiego i spotkań w bibliotece angażował uczniów do zwracania uwagi na piękno języka ojczystego. Dzieci z klas młodszych poznały wiersze, w których przeważały wyrazy niełatwe pod względem ortograficznym. Uczniowie klas starszych sprawdzali swoje umiejętności poprawnego wymawiania trudnych słów i wykonali ilustracje do poznanych kłopotliwych wyrazów i powiedzeń.
Język polski to nasze dziedzictwo, a także narzędzie wyrażania myśli i uczuć. Oby było więcej takich dni, pełnych radości z języka polskiego.
Dziękujemy za wspólną zabawę.
E. Bartłomiejczyk, M. Cisowska, I. Łacmańska19
Archiwum Aktualności