Pierwszaki przygotowały smaczne i apetycznie wyglądające przysmaki z jajek.
Iwona Sosnowska
Pierwszaki przygotowały smaczne i apetycznie wyglądające przysmaki z jajek.
Iwona Sosnowska
Uczniowie klas I-III biorą udział w zajęciach na basenie w ramach programu "Umiem pływać". Pod okiem instruktorów doskonalą swoje umiejętności w pływaniu.
Iwona Sosnowska
Z okazji święta Edukacji Narodowej, we wspólnym gronie spotkali się dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani pedagodzy z terenu Gminy Kluki oraz zaproszeni goście.
Uroczystość odbyła się 15 października 2018r. w gościnnych murach Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach. Wszystkich uczestników spotkania serdecznie powitał Pan Karol Sikora– Wójt Gminy Kluki.
W życzeniach skierowanych do pracowników oświaty, Pan Karol Sikora, Wójt Gminy Kluki wyraził słowa uznania, szacunku oraz wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu trudnego, ale pięknego powołania, jakim jest praca z dziećmi i młodzieżą. Podsumował także działania podejmowane w obszarze gminnej oświaty w zakresie m.in. poprawy bazy lokalowej oraz wdrożonej reformy edukacji.
W dowód uznania za pracę na rzecz oświaty zostały również przyznane nagrody Wójta Gminy Kluki dla nauczycieli. W bieżącym roku, w naszej szkole nagrodę otrzymała Pani Aleksandra Bochman.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Klukach.
Następnie wszyscy zebrani goście zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek.
Izabella Przybyła
Dyrektor Szkoły
Zwieńczeniem obchodów Jubileuszu Szkoły oraz Dnia Edukacji Narodowej była msza św. odprawiona w dniu 14 października 2018 r. w Kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie.
Nabożeństwo odprawione zostało pod przewodnictwem Proboszcza: ks. Jana Cholewy oraz Wikariusza: ks. Rafała Dobrowolskiego. Było ono nie tylko dziękczynieniem za 80 lat istnienia Szkoły i prośbą o błogosławieństwo na kolejne lata, ale także modlitewnym wspomnieniem zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników, absolwentów i uczniów.
Izabella Przybyła
Dyrektor Szkoły
12 października 2018 r. był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.
Uroczystości jubileuszowe połączone z Dniem Edukacji Narodowej zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów i przyjaciół Szkoły.
Uroczystość miał kilka odsłon.
W pierwszej części głos zabrali zaproszeni goście. Pan Karol Sikora, Wójt Gminy Kluki przypomniał historię powstania szkolnictwa na terenie Parzna. W szkole pracowało wielu dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystkim tym osobom, którzy tworzyli dorobek wielu pokoleń, tworzyli historię i tradycje szkoły, twórczym talentem pedagogicznym torowali drogę do sukcesów uczniów, wychowywali i wpajali wartości patriotyczne, wpłynęli na rozwój szkoły i jej pozytywny wizerunek, dziękował Pan Wójt.
Pani prof. Maria Janik – Czachor, kuzynka Wandy Malczewskiej zaprezentowała prezentację na temat życia i działalności naszej patronki. Pan Mirosław Orzechowski, redaktor czasopisma „Echo z Parzna” zwrócił się do społeczności uczniowskiej: przypomniał wartości, jakimi wszyscy w życiu powinni się kierować: uczciwość, prawdomówność, prosił aby cenić wolność, którą teraz mamy oraz doceniać warunki w jakich możemy pracować i uczyć się.
Doniosłym, a zarazem bardzo wzruszającym momentem uroczystości, były podziękowania dla wszystkich, którzy tworzyli i nadal tworzą historię szkoły. Nie byłoby to możliwe bez inicjatywy i operatywności kierujących szkołą przez lata kierowników i dyrektorów, bez pomocy rodziców oraz wsparcia władz samorządowych obecnych i poprzednich. Bez Waszej pomocy, bez środków jakie organ prowadzący przeznaczał i przeznacza na tę placówkę nie byłaby ta szkoła taką, jaka jest – mówiła dyrektor Izabella Przybyła.
Szczególne podziękowania za pomoc i wspieranie nauczycieli w trudnym procesie wychowania oraz za wszystkie prace podejmowane dla dobra szkoły zostały skierowane do rodziców. Nie zabrakło oczywiście kwiatów, pamiątkowych podziękowań. Wręczono także Dyplomy Przyjaciela Szkoły.
Dyplomy Przyjaciela Szkoły otrzymali:
Pani prof. dr hab. Maria Janik - Czachor
Pan Dariusz Kubiak, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Kubiak
Pan Karol Sikora, Wójt Gminy Kluki
Pan Mirosław Orzechowski, redaktor czasopisma "Echo z Parzna"
Ks. Jan Chplewa proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie
Pan Łukasz Trzciński, Przewodniczący Rady Gminy Kluki
Pani Dorota Rogut, Sołtys Parzna
Pan Adam Żarowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Klukach
Pan Wiesław Golinowski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Parznie
Państwo Janina i Jan Kowalczyk
Państwo Bożena i Marek Cygan
Pan Leszek Jarmuż
Wspomniano także o anonimowych darczyńcach szkoły oraz sponsorze Sztandaru, ufundowanego w 2014 roku.
Następnie wręczono nagrody uczestnikom i laureatom szkolnych konkursów, które zorganizowano z okazji Jubileuszu: „Wanda Malczewska w oczach dzieci”, którego organizatorami byli p. Małgorzata Kowalczyk i ks. Rafał Dobrowolski oraz „Konkurs wiedzy o szkole”, „Portret Nauczyciela”, których organizatorem była p. Lilianna Konikowska.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i podziękowań dla zasłużonych nauczycieli: Nagrody Dyrektora otrzymali: p. Małgorzata Kowalczyk, p. Marzena Cisowska, p. Magdalena Kozioł i ks. Rafał Dobrowolski. Dyrektor szkoły wręczyła również nagrodę Jubileuszową pani Małgorzacie Kowalczyk za 35 lat pracy nauczycielskiej.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Motto uroczystości ,,Przeszłość trzeba kultywować, Przyszłość należy tworzyć " stanowiło piękne tło wystąpień uczniów.
Uroczystość prowadzili konferansjerzy Julia Augustyniak z klasy VI i Ignacy Pol z klasy VII.
Na początku zaprezentowali się najmłodsi uczniowie – dzieci z oddziału przedszkolnego, kolejno klasy I, II, III i IV. Starsi uczniowie przedstawili scenkę rodzajową pt. ,,Absolwenci szkoły”. Wystąpił także chórek szkolny, a przedstawiciele wybranych klas zatańczyli piękny taniec zwany ,,Belgijką”. Część artystyczną uświetnił także występ Michała Czuchryty, ucznia klasy VIII, który zagrał mini koncert na akordeonie.
Bardzo miłym i wzruszającym akcentem tej uroczystości były prezenty i dowody pamięci od p. Karola Sikory, wójta Gminy Kluki oraz zaprzyjaźnionych palcówek kulturalnych.
Na zakończenie szkolnych uroczystości zostało wykonane pamiątkowe, wspólne zdjęcie: zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli.
Zwieńczeniem obchodów jubileuszu był wyjątkowy bal absolwentów, który odbył się również 12.10.2018r. z inicjatywy samych absolwentów szkoły.
Wspólna praca wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców przyczyniła się do uświetnienia i sukcesu wszelkich podjętych działań związanych z obchodami jubileuszu 80-lecia Szkoły w Parznie. Ze wzruszeniem wspominamy każdą przeżytą chwilę, a WSPOMNIENIA TRWAJĄ PRZECIEŻ PRZEZ CAŁE ŻYCIE…
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność i wsparcie jakiego nam udzielili.
Do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu.
Dyrektor szkoły Izabella Przybyła,
Małgorzata Kowalczyk,
Aleksandra Bochman,
Magdalena Kozioł
28 września 2018 w naszej szkole odbyło spotkanie z Policją, w którym uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III.
Spotkanie miało charakter ćwiczeń praktycznych i odbyło się na świeżym powietrzu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, poznały oraz utrwaliły wiedzę na temat znaków drogowych a także ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz prawidłową reakcję na polecenia kierującego ruchem.
Szkolny Koordynator Bezpieczeństwa
Katarzyna Kowalczyk
Konkursy biblioteczne:
Dla uczniów oddziału przedszkolnego – Moja Ojczyzna – jak ją sobie wyobrażam? - ilustracja
Dla uczniów klas I – III – Laurka dla Ojczyzny z okazji 100 urodzin odzyskania niepodległości.
Klasy IV – VIII – Wiersz dla Ojczyzny – wiersz oddajemy bez skreśleń, ładnie i czytelnie przepisany (dobra ocena z j. polskiego). Ocenie nie podlega tekst napisany tylko dla samego pisania, powinien to być utwór dopracowany
i przemyślany.
Oryginalna ilustracja – Moja Mała Ojczyzna – praca wykonana farbami plakatowymi na kartonie A4 – wszyscy zainteresowani uczniowie – liczy się estetyka wykonania pracy
Konkurs czytelniczy długoterminowy – realizacja w kwietniu –
SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA. Zainteresowani uczniowie z klas IV-VIII zgłaszają się do bibliotekarza szkolnego do 10 października.
XXXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.
Termin oddawania prac 22.10.2018r.
Zapraszam do udziału w konkursach!!!
Marzena Cisowska
Bibliotekarz szkolny
Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz szkolny
W piątek 28.09.18r. uczniowie klas 0-3 wysłuchali fragmentów I rozdziału książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”.
Głośne czytanie tej książki było nawiązaniem do spektaklu obejrzanego przez dzieci w Bełchatowie pt. ,,Chatka Puchatka”.
Przeczytany fragment rozbawił małych słuchaczy. Dzieci chętnie rozmawiały na temat nierozważnego zachowania się bohatera. Z pewnością chciałyby poznać kolejne przygody, dlatego zachęcam dorosłych do przeczytania dzieciom dalszych rozdziałów oraz do głośnego czytania dzieciom każdego dnia. Posłużę się słowami poetki Wisławy Szymborskiej ,,Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Na zakończenie była też słodka niespodzianka.
Czytanie w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła Małgorzata Kowalczyk
- szkolny koordynator akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
Kolorowy DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin. Była degustacja różnych gatunków jabłek, w tym suszonych, foto-budka, itp. Dzieci pod okiem wychowawczyni przygotowały pyszny, świeży sok z jabłek. Miejmy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki, zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.
M. Kozioł
25.09.2018r. uczniowie OP i klas I-III wzięli udział w pełnym humoru, rymowanek i wesołych piosenek spektaklu "Chatka Puchatka".
Iwona Sosnowska
Dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpią w roku szkolnym 2018/2019 do projektu:
„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”
Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa. Projekt zakłada wędrówkę pluszowego misia z dzienniczkiem od domu do domu przedszkolaków w obrębie naszej placówki,
a także akcje: Mały Miś uczy samodzielności, 100-lecie odzyskania niepodległości, itp.
Koordynator : M. Kozioł
Zapraszamy na zebrania z rodzicami:
20.09.2018 r. g. 17:00 - zebranie ogólne, następnie w klasach.
Zaproszenie
12.10.2018 r. zapraszamy na "BAL ABSOLWENTÓW I PRACOWNIKÓW NASZEJ SZKOŁY".
Bal rozpocznie się o godzinie 19:00 w Starej Szkole w Grocholicach. Jest inicjatywą absolwentów.
Koszt to 120 zł na osobę. Pieniądze należy wpłacać najpóźniej do 05.10.2018 r.
(ze względów organizacyjnych)
na konto Rady Rodziców:
PKO BP SA ODDZIAŁ 1 W BEŁCHATOWIE ul. Wojska Polskiego 65
nr rachunku: 06 1020 3958 0000 9402 0194 6110 z dopiskiem "Bal Absolwentów"
Informacji dotyczących balu udzielają:
Piotr Kuligowski 691 117 600,
Małgorzata Kowalczyk 606 390 184,
Aleksandra Bochman 508 055 919.
ZAPROSZENIE NA ZJAZD ABSOLWENTÓW JEST NIEAKTUALNE.
Dyrektor szkoły
Izabella Przybyła
3 września rozpoczęlismy nowy rok szkolny. Społeczność naszej szkoły o godz. 8:00 spotkała się w Kościele NSPJ w Parznie, gdzie ks. Rafał Dobrowolski odprawił w naszej intencji Mszę Świętą.
Następnie przeszliśmy wspólnie do szkoły i tam p. Dyrektor Izabella Przybyła uroczyście powitała wszystkich przybyłych na uroczystość: uczniów, rodziców, pracowników; przedstawiła wychowawców klas oraz pozostałych nauczycieli; zapoznała z organizacją pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym. Na zakończenie p. Dyrektor życzyła aby ten najbliższy rok był pasmem sukcesów i czasem rozwijania zainteresowań.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.2018r. (poniedziałek)
według następującego harmonogramu:
Uczniowie rozpoczną rok szkolny od mszy św. o godz. 8.00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie;
Ok. godz. 8.30 – przejście z wychowawcami do szkoły;
Ok. godz. 9.00 – uroczysta inauguracja roku szkolnego;
Ok. godz. 9.30 – powrót uczniów do domu.
I AUTOBUS:
Ok. godz.. 7.05 – Laski
Ok. godz. 7.15 – Strzyżewice
Ok. godz. 7.30 – Szkoła - Parzno
Ok. godz. 7.35 – Wierzchy Parzeńskie
Ok godz. 7.40 – Wierzchy Kluckie
Ok. godz. 7.45 – Imielnia
Ok. godz. 7.55 – Szkoła - Parzno
II AUTOBUS:
Ok. godz. 7.05 – Strzyżewice – Podroździn
Ok. godz. 7.07 – Strzyżewice – Stara Wieś
Ok. godz. 7.09 – Roździn – Drzyzdówki
Ok. godz. 7.15 – Roździn
Ok. godz. 7.20 – Cisza
Ok. godz. 7.35 – Szkoła - Parzno
W dniu 03.09.2018r. - uczniowie zostaną przywiezieni do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie
Szanowni Absolwenci!
Wszystkie osoby związane ze Szkołą w Parznie pragnące podzielić się swoimi wspomnieniami, prosimy o kontakt z Komitetem Organizacyjnym Obchodów 80-lecia Szkoły. Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie do skanowania zdjęć lub dokumentów (np. świadectw) oraz innych pamiątek, a także wypożyczenie na wystawę dawnych przyborów szkolnych, tornistrów, podręczników, zeszytów, ubioru szkolnego i innych przedmiotów związanych z nauką.
Jubileusz 80-lecia naszej szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania po latach, to sentymentalna podróż do przeszłości. Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wpłacanie 70zł./os (obiad, folder jubileuszowy), na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie.
Rada Rodziców: PKO BP SA Oddział 1 w Bełchatowie ul. Wojska Polskiego 65, 97-400 Bełchatów Nr 06 1020 3958 0000 9402 0194 6110 z dopiskiem „Zjazd Absolwentów”.
Zgłoszenia oraz ewentualne pytania prosimy kierować pocztą elektroniczną na adres: sp.80lecie@wp.pl
W celu tworzenia listy Absolwentów w zgłoszeniu prosimy o podanie roku ukończenia szkoły, aktualnego kontaktu elektronicznego lub telefonicznego, a Absolwentki o podawanie dodatkowo nazwisk rodowych.
Ostatecznym zgłoszeniem wzięcia udziału w obchodach jest dokonanie wpłaty na konto RR.
Liczba miejsc na spotkanie absolwentów jest ograniczona.
Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonanie wpłat w terminie do 15 września 2018 r.
ZJAZD ABSOLWENTÓW 12.10.2018r.
INFORMACJE dotyczące spotkania absolwentów ewentualnie udzielają:
Małgorzata Kowalczyk nr telefonu: 606390184
Aleksandra Bochman nr telefonu: 508055919
Przewidujemy, że odbędą się m. in. następujące wydarzenia:
- wystawa o historii szkoły,
- wystawa absolwentów,
- spotkanie władz szkolnych z wybitnymi i zasłużonymi absolwentami szkoły.
Po części oficjalnej szkoła będzie otwarta dla wszystkich absolwentów i sympatyków.
Zapraszamy do obejrzenia szkoły, wystaw, spotkania z koleżankami, kolegami, nauczycielami, do nabycia okolicznościowych publikacji.
Zachęcamy wszystkich do:
- udziału w uroczystościach,
- zgłaszania sukcesów na polu zawodowym, społecznym i kulturalnym,
- przesyłania wspomnień, zdjęć i innych materiałów,
- do wsparcia finansowego imprezy lub szkoły (więcej na stronie internetowej szkoły pod hasłem „Dlaczego warto nas wesprzeć…”).
Prosimy o podjęcie współpracy.
Każda pomoc jest dla nas cenna. Po raz pierwszy organizujemy jubileusz na tak dużą skalę.
Wspólnie zadbajmy o wizerunek naszej szkoły.
Szanowni Państwo, prosimy o zawiadomienie PT Kolegów, Koleżanek, Krewnych i Znajomych naszych absolwentów o treści niniejszego listu.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Wandy Malczewskiej w Parznie
wraz z Komitetem Organizacyjnym
Szanowni Państwo,
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości sponsorowania / dofinansowania obchodów 80-lecia Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w dniu 12.10.2018r. w Parznie.
Impreza jest objęta patronatem honorowym Wójta Gminy Kluki. Państwo również możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji włączenia się w tę niecodzienną inicjatywę. O naszym przedsięwzięciu będzie można przeczytać w prasie, a nawet obejrzeć krótką relację w telewizji.
W realizację naszego zamierzenia wkładamy własne siły i posiadane skromne środki, lecz ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników (tak z kraju, jak i z zagranicy) liczymy na Państwa szczodre wsparcie, wierząc, że dla Was będzie to także wspaniała okazja do promocji i reklamy.
Z naszej strony możemy zaoferować:
- certyfikat z podziękowaniem
- wpis na naszą stronę internetową (nazwisko / logo) pod tytułem
„Przyjaciel szkoły”
- polecanie usług Państwa lub firmy
- imienne podziękowanie wygłoszone w trakcie uroczystości
- możliwość wykorzystania własnych materiałów promocyjnych z tytułem „sponsor” w trakcie trwania obchodów (kolportaż wśród uczestników lub/oraz specjalny punkt promocyjny).
Jesteśmy otwarci na inne sposoby promocji.
Na co przeznaczamy dotacje, jakie projekty wspieramy:
- wydanie Folderu Jubileuszowego
- druk zaproszeń, dyplomów
- zorganizowanie wystaw jubileuszowych
W sposób szczególny pragniemy wsparcia dla dalszego rozwoju szkoły poprzez :
- zakup sprzętu multimedialnego (laptop, rzutnik…)
- ufundowanie stypendium / nagrody dla kilku najlepszych uczniów
- doposażenie pracowni przedmiotowych
- inne dotacje celowe na rzecz szkoły
Wierzymy , że pomoc Państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie godnym zapamiętania wkładem w rozwój i edukację następnych pokoleń.
Rada Rodziców: PKO BP SA Oddział 1 w Bełchatowie ul. Wojska Polskiego 65, 97-400 Bełchatów Nr 06 1020 3958 0000 9402 0194 6110 z dopiskiem „Jubileusz Szkoły”
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Wandy Malczewskiej w Parznie
wraz z Komitetem Organizacyjnym
PAKIET DLA DZIECI PIĘCIOLETNICH I SZEŚCIOLETNICH:
,,OLEK I ADA” poziom B+
Wydawnictwo MAC
W reklamówce:
mały blok techniczny (A4) – kartki białe,
blok rysunkowy techniczny (A4) – kartki kolorowe,
farby plakatowe z pędzelkami: grubym i cienkim,
kubeczek na wodę,
plastelina 12 kolorów (podpisana),
mały papier kolorowy do wycinanek,
2 kleje w sztyfcie,
kredki ołówkowe,
kredki pastelowe,
fartuszek do prac plastycznych,
flamastry-mazaki (podpisane),
bibuła (czerwona, zielona, żółta, biała, pomarańczowa),
zeszyt w 3 linie z czerwoną linią 32 kartkowy,
2 zeszyty w kratkę 16 kartkowy (jeden podpisany jako notes do korespondencji).
podkładka śniadaniowa.
teczka na prace plastyczne
W piórniku, tubie:
2 miękkie zatemperowane ołówki,
temperówka,
gumka do ścierania,
nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
klej w sztyfcie.
W worku:
strój gimnastyczny: bawełniana biała bluzka z krótkim rękawem, krótkie spodenki. Worek powinien być podpisany.
Dodatkowo:
kapcie na białej gumowej podeszwie,
chusteczki higieniczne (100 sztuk) wyciągane z pudełka,
ręczniki papierowe (2 rolki),
1/2 ryzy białego papieru do ksero w sztywnej teczce,
mała ryza kolorowego papieru do ksero w teczce.
Uwaga - wszystkie rzeczy muszą być podpisane!
Dla dzieci czteroletnich obowiązują rzeczy wyszczególnione kolorem niebieskim.
M. Kozioł
Powered by aSc EduPage