Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Tegoroczne hasło: „Biblioteka Szkolna: Moje Szczęśliwe Miejsce,

W Którym Kwitnie Kreatywność I Wyobraźnia”

Sprawozdanie

02 października - Rozpoczęcie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Przekazanie uczniom informacji wstępnych dotyczących zaplanowanych przez bibliotekarza wydarzeń.

04 października – Dzień Cynamonowej Bułeczki. Tego dnia podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie mogli w bibliotece oglądać książki z przepisami kulinarnymi. Wymiana informacji i poznawanie ciekawostek oraz przepisów kulinarnych.

05 października – Dzień Robienia Czegoś Miłego – czwartek 05 października – Dzień Wsparcia Dla Biblioteki Szkolnej. Sprzedaż ciasta w bibliotece szkolnej. Dochody
z przeprowadzonej akcji zostaną w całości przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Bardzo dziękuję uczniom klasy szóstej i ich rodzicom za zaangażowanie się
w przeprowadzenie tej akcji i przygotowanie pysznych ciast. Na pochwałę zasługują: Antonina Banachowska, Natalia Bednarek, Natalia Biniecka, Nadia Kamecka, Anna Pająk, Anna Szczepanik, Szymon Karpiński.

Podziękowania kieruję również do mamy Ady Strzelczyk z oddziału przedszkolnego
i mamy Stasia Roguta z klasy I, Panie również przygotowały przepyszne słodkości na rzecz tej akcji.

06 października – Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia uczniowie obdarowywali siebie i pracowników szkoły uśmiechem oraz uśmiechniętymi buźkami z papieru, które przyklejano sobie do ubrań. W bibliotece podczas przerw poszukiwaliśmy książek, które nas rozweselą.

09 października - Dzień Zmierzania Się Z Własnymi Lękami. Uczniowie tego dnia przelewali na papier swoje obawy i lęki dotyczące szkoły i wrzucali kartki do specjalnie przygotowanej skrzynki. Oczywiście wpisy były anonimowe. Na podstawie przekazanych informacji powstał tekst, który przeczytali uczniowie klasy piątej podczas zakończenia obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

16 października – Dzień Słownika – poniedziałek 16 października – Dzień ze słownikiem w naszej bibliotece. Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie mogli zapoznać się ze wszystkimi słownikami, które znajdują się w bibliotece szkolnej.

10 października - Dzień Gier Planszowych. Od 17 do 20 października w bibliotece szkolnej podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie mogli poznawać i grać w różne gry planszowe.

25 - 27 października – kontynuacja czasu spędzonego z grami planszowymi. Uczniowie rozpoczęli tworzenie własnej gry planszowej. Kontynuacja zabawy przeciągnie się na kolejny miesiąc.

Lekcje biblioteczne – uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez bibliotekarza w październiku.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji wydarzeń miesiąca – Pani Dyrektor, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom i Pracownikom obsługi. To dzięki Wam kolejny raz wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – panią Sylwią Pieczarą zaangażował się
w organizowanie Światowego Dnia Uśmiechu. Bardzo dziękuję za pomoc i współpracę.

W październiku do grona czytelników dołączają co roku uczniowie oddziału przedszkolnego. W tym roku również maluchy poznały szkolną bibliotekę i wypożyczyły pierwsze książki. Wychowawczyni dziękuję za pomoc w organizacji takich spotkań,
a Rodzicom życzę wspaniałych chwil spędzonych z książkami i własnymi dziećmi.

Szkolny Mistrz Czytelnictwa – konkurs długoterminowy. Grupa chętnych uczniów
z klas III – VIII rozpoczęła przygotowania do konkursu, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

W roku 2023 nasza szkolna biblioteka uczestniczyła w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Dzięki temu pozyskaliśmy nowe książki do biblioteki szkolnej oraz drukarkę. Zakupione również zostały materiały papiernicze i nagrody dla uczniów, którzy biorą udział w konkursach bibliotecznych.

Podsumowanie konkursów październikowych. 27 października jury – Dorota Bill-Skorupa i Monika Wlazłowska – oceniło prace konkursowe uczniów naszej szkoły. Rozdanie nagród nastąpiło 31października.

Dziękuję Pani kierownik Biblioteki Publicznej w Klukach i Pracownikowi Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach za współpracę i ocenę prac konkursowych.

Nagrodzeni uczniowie:

DLA UCZNIÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

„ILUSTRACJA DO WIERSZA ALEKSANDRA FREDRY „PAWEŁ I GAWEŁ”

Komisja przyznała wyróżnienia wszystkim uczestnikom konkursu.

Nagrody otrzymują:

1. Bartczak Szymon
  2. Drab Pola
  3. Drab Stanisław
  4. Kaczmarek Oliwia
  5. Kałużny Daniel
  6. Krawczyk Aleksandra
  7. Młynarczyk Szymon
  8. Pędziwiatr Tola
  9. Pieczara Zuzanna
  10. Turek Natalia
  11. Wełna Patrycja