Menu

  • SZKÓLKA LEŚNA BOROWINY

    30 kwietnia w ramach Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły spędzili miło czas na warsztatach połączonych z dobrą zabawą i pieczeniem kiełbasek w SZKÓŁCE LEŚNEJ BOROWINY .

    Dziękujemy Nadleśnictwu Bełchatów https://belchatow.lodz.lasy.gov.pl/edukacja za ciekawe, pełne wrażeń warsztaty w szkółce leśnej Borowiny
    Panu leśniczemu Marcinowi Wiewiórowskiemu za podarowanie nam sadzonek drzewek , które uatrakcyjnią teren wokół szkoły
    Wyjątkowy czas podczas pieczenia kiełbasek zawdzięczamy firmie Kawiks https://kawiks.com.pl/ , której serdecznie dziękujemy za ufundowane kiełbaski i pamiątkowe gadżety.
    Piekarni - WANDA w Klukach  dziękujemy za pyszny, świeży chlebek, dodatek do kiełbaski

    To był wspaniale spędzony czas.

  • Wielkie Święta

    W dniu 29.04.2024r. nasi uczniowie zaprezentowali ciekawą lekcję historii podczas akademii upamiętniającej Święto Pracy, Święto Flagi, 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 20 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  • IV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

    Nasi uczniowie brali udział w IV Gminnym Konkursie Plastycznym "Święty Jan Paweł II - drogowskaz dla młodzieży" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kaszewicach. Udał się zdobyć miejsca na podium oraz wyróżnienia:

    - w kategorii kl. 0-III

    • I miejsce - Gabriela Bochman
    • wyróżnienie - Wiktoria Olejnik

    - w kategorii kl. IV-VIII

    • II miejsce - Anna Szczepanik
    • wyróżnienie - Alicja Samojluk

    GRATULUJEMY!!!

  • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień KsiążkiŚwiatowy Dzień Książki) – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli: Miguel de CervantesWilliam Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a DruonaHalldóra LaxnessaVladimira NabokovaJosepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.
    Wielkiej Brytanii i Irlandii Światowy Dzień Książki wyjątkowo obchodzony jest
    w pierwszy czwartek marca, tak aby święto to wypadało w trakcie semestru szkolnego.

    Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés. Z początku planowano związać je z datą 7 października, domniemaną datą urodzin Cervantesa, lecz ze względu na niepewność z nią związaną, ostatecznie ustalono datę 23 kwietnia. W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym od roku 1930, a od 1964 – we wszystkich krajach
    UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt. Tytuł Światowej Stolicy Książki przyznawany jest co roku przez UNESCO jako wyróżnienie dla najlepszego przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwa.
    23 kwietnia 2016 roku Wrocław przejął na rok od koreańskiego miasta Incheon tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO

    W naszej szkole tego dnia uczniowie podczas przerw śródlekcyjnych mogli odwiedzić bibliotekę szkolną i spędzić czas na wspólnej zabawie. Łamigłówki, zagadki, krzyżówki na temat książek cieszyły się wielka popularnością.

     

                                                                                                  Bibliotekarz szkolny

                                                                                                              Marzena Cisowska

  • Święto Chrztu Polski

    Święto Chrztu Polski zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r.

    W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia po raz pierwszy. Uczniowie klasy V przygotowali plakaty nawiązujące do wydarzeń sprzed 1058 lat. Społeczność szkolna klas starszych miała okazję przypomnieć sobie istotne fakty dotyczące początków polskiej państwowości. Dzięki chrystianizacji naszego kraju nastąpiła kulturowa transformacja. Chrześcijaństwo stało się elementem tożsamości polskiej i wpływało na kulturę, sztukę i obyczaje ludności. Przyjęcie chrztu przez Mieszka I przyczyniło się do wzmocnienia jego władzy, umożliwiając rozwój państwa.

                                                                                                                                                  E. Bartłomiejczyk

  • Sałatka owocowa klasy II

    22.04.2024 roku uczniowie klasy drugiej w ramach "Programu dla szkół" koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, przygotowali pyszną owocową sałatkę.
    Dzięki temu uczniowie od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

  • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

    CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM... Czy książki z dzieciństwa zostają z nami na zawsze?

    W dniu 18.04.2024r. klasa V uczestniczyła w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem uczniowie na zajęcia przynieśli swoje ulubione książki i wiersze, które towarzyszyły im we wczesnym dzieciństwie. 

    Książki naszego dzieciństwa, które przeczytaliśmy w wieku wczesnoszkolnym, zostawiają bardzo wyraźny ślad w naszej pamięci. Wracamy do nich myślami i porównujemy z nimi lektury, które trafiają nam w ręce, gdy już jesteśmy starsi. I tak też się stało dzisiaj...

    Na zajęciach poza czytaniem fragmentów ulubionych lektur i omawianiem historii zaprezentowanych bohaterów, uczniowie mogli namalować swoją ulubioną postać, nową wersję okładki lub wybrany epizod z ulubionego tekstu, bajki, wiersza... Wszystkie prace ozdobiły naszą szkołę, na dolnym korytarzu.

                                                                                                                                                 I. Łacmańska

  • DZIEŃ CZEKOLADY

    W Polsce dzień czekolady obchodzony jest 12 kwietnia. Czekolada jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa.
    Chcąc uczcić ten dzień 15.04.2024r. Samorząd Uczniowski zachęcił do ubrania się w kolory czekolady, a Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły pyszną, gorącą czekoladę.

    Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację tego dnia

  • Cała Polska Czyta Dzieciom - DZIEŃ CZEKOLADY...

    W dniu 12.04.2024r., w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, uczniowie klas VI, świętowali Dzień Czekolady.
    W tym dniu uczniowie połączyli słodycz czekolady ze smakowitą lekturą...
    Czekoladowych książek  i wierszy jest całkiem sporo. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia ciekawostek na temat czekolady. Uczniowie dowiedzieli się między innymi skąd pochodzi czekolada, poznali krótką historię czekolady w Polsce oraz tego, że buduje odporność organizmu i poprawia pamięć... Następnie przeczytali kilka wierszy "słodkich", których motywem przewodnim jest właśnie czekolada i inne słodkości. Na zakończenie zajęć obejrzeli fragmenty filmu na podstawie książki Roalda Dahla pt. Charlie i fabryka czekolady i wykonali ilustracje do wybranego przez siebie utworu.

    I. Łacmańska

  • Turniej wiedzy pożarniczej

    12.04.2024r. w GOK w Klukach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnej ,,Młodzież zapobiega Pożarom ".
    Nasi uczniowie: Hubert Bartłomiejczyk(kategoria: uczniowie  kl. I-IV), Izabela Karpińska (kategoria: uczniowie  kl. I-IV), Rafał Nowacki (kategoria: uczniowie  kl. V-VIII) osiągnęli wysokie wyniki. 
    Hubert Bartłomiejczyk zakwalifikował się i będzie reprezentował naszą szkołę w eliminacjach na szczeblu powiatowym.
    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy.

  • Spotkanie z policjantem

    12.04.2024r. odbyło się spotkanie z policjantem.
    Klasy młodsze utrwaliły sobie ogólne zasady dotyczące bezpieczeństwa.
    Tematyka klas IV-VIII dotyczyła zagrożenia w Internecie oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

  • Zdrowe śniadanie w klasie I

    W piątkowy poranek 12.04.2024r. pierwszaki przygotowały samodzielnie zdrowe, smaczne drugie śniadanie.

  • MODNE ZAWODY – PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

    Na podsumowanie zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIII przygotowali plakaty, na których zamieszczali informacje o różnych zawodach.

    Jakie cechy powinien mieć menadżer mediów społecznościowych? Co trzeba umieć, aby zostać idealnym architektem? Jakie szkoły powinien ukończyć biotechnolog? Ile zarabia specjalista branży IT? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań uzyskacie wczytując się w plakaty. Zapraszamy do obejrzenia wystawki, która znajduje się na pierwszym piętrze, obok biblioteki szkolnej.

                                                                                                                 I.Łacmańska

  • DRUŻYNA ENERGII

    😀🏀Lekcje wychowania fizycznego to czas, kiedy doskonalimy swoje sprawności i umiejętności, współpracujemy, rywalizujemy, wspieramy się, ale przede wszystkim świetnie się bawimy.🎾🏑🏓Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Drużyna Energii” – jak widać nasi uczniowie energii mają w sobie bardzo dużo.⚽️

    drużyna energii

  • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  • POWIERZENIE STANOWISKA DYREKTORA

    W dniu 27 marca 2024r. Pani Renata Kaczmarkiewicz Wójt Gminy Kluki w obecności uczniów, pracowników szkoły oraz Pani Marzanny Karpińskiej Kierownika Referatu Oświaty i Spraw Obywatelskich, Zarządzeniem nr ROA.0050.19.2024 z dnia 26 marca 2024r. w wyniku rozstrzygnięcia konkursu powierzyła stanowisko Dyrektora Szkoły  Podstawowej im. W. Malczewskiej w Parznie Pani Katarzynie Kowalczyk na okres od 1 czerwca 2024r. do 31 maja 2029r.

  • Wielkanoc tuż tuż ...

    27.03.2024r. uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztach wielkanocnych. Wykonali dekoracje, które wykorzystają do dekoracji wielkanocnego stołu w swoich domach.

  • Zdrowe śniadanie przedszkolaków

    Zdrowe śniadanie to podstawa. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowały swoje zdrowe śniadanie wykorzystując pyszne warzywa, wędlinę, ser, jajka oraz wyhodowany wcześniej szczypiorek. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą.

  • Przedszkolaki zasiały rzeżuchę na Wielkanoc

    Przedszkolaki zasiały  rzeżuchę na Wielkanoc. 

  • Hodowla owsa w Oddziale Przedszkolnym

    Przedszkolaki założyły hodowlę owsa. Poznały kolejne etapy siania zboża, porównywały wygląd nasionek, a następnie samodzielnie zasiewały owies. Codziennie podlewały swoje rośliny i prowadziły obserwację. Kiedy owies urósł dzieci wykorzystały go do wykonania pięknych wiosennych dekoracji.

    hodowla owsa - filmowa relacja

strona: