W roku szkolnym 2017/2018 ubezpiecza nas UNILINK UBEZPIECZENIA & FINANSE w firmie COMPENSA TU SA.
Adres: Bełchatow, ul. Piłsudskiego 1
tel. 44 634 80 88, 889 180 353
Godz. otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 12.00
W roku szkolnym 2017/2018 ubezpiecza nas UNILINK UBEZPIECZENIA & FINANSE w firmie COMPENSA TU SA.
Adres: Bełchatow, ul. Piłsudskiego 1
tel. 44 634 80 88, 889 180 353
Godz. otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00
Sobota: 9.00 - 12.00
Jeżeli Państwa dziecko będzie uczestniczyło w zajęciach świetlicowych w godzinach od 13.40 do 15.40, prosimy o wypełnienie „Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej”.
Można ją pobrać ze strony internetowej szkoły, jak również odebrać u p.Drzewosz lub p.Sosnowskiej.
Wypełnione karty należy złożyć do w/w Pań w terminie do 11.09.2017r..
W. Drzewosz, I. Sosnowska
I AUTOBUS:
Ok. godz.. 7.05 – Laski
Ok. godz. 7.15 – Strzyżewice
Ok. godz. 7.30 – Szkoła - Parzno
Ok. godz. 7.35 – Wierzchy Parzeńskie
Ok godz. 7.40 – Wierzchy Kluckie
Ok. godz. 7.45 – Imielnia
Ok. godz. 7.55 – Szkoła - Parzno
II AUTOBUS:
Ok. godz. 7.05 – Strzyżewice – Podroździn
Ok. godz. 7.07 – Strzyżewice – Stara Wieś
Ok. godz. 7.09 – Roździn – Drzyzdówki
Ok. godz. 7.15 – Roździn
Ok. godz. 7.20 – Cisza
Ok. godz. 7.35 – Szkoła - Parzno
Dyrektor szkoły
1 września 2017 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018 – uroczystą mszą świętą w naszym parafialnym kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Jan Cholewa, obecny proboszcz z wielką radością powitał zebranych na tej mszy: p. Dyrektor Szkoły, Nauczycieli, pracowników obsługi, dzieci, rodziców i dziadków. Życzył uczniom samych ocen celujących. Nauczycielom i rodzicom dużo cierpliwości oraz radości ze swych pociech. Mszę w intencji społeczności szkoły, zmarłych dyrektorów i nauczycieli odprawił nasz nowy katecheta ks. Rafał Dobrowolski.
Po mszy wszyscy przeszliśmy w orszaku do szkoły, na czele którego był niesiony sztandar.
Następnie odbył się krótki apel w czasie którego p. dyrektor Izabella Przybyła powitała zebranych, szczególnie najmłodszych uczniów naszej Szkoły dla których wrzesień jest okresem adaptacji w nowym środowisku. Następnie przedstawiła wychowawców klas oraz pozostałych nauczycieli. Zapoznała z organizacją pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym. Na zakończenie pani Dyrektor życzyła by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, czasem rozwijania pasji i zainteresowań, sukcesów.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.
Wszystkim, którzy wrócili po wakacjach życzymy owocnego i dobrego roku szkolnego 2017/2018.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 04.09.2017r. (poniedziałek) według następującego harmonogramu:
Dyrektor szkoły
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
Artykuły papiernicze:
- pół ryzy papieru białego w teczce,
- papier kolorowy (mix kolorów),
- 2 bloki techniczne kolorowe,
- paczka bibuły mix kolorów,
- kredki "Bambino" lub "Jumbo" ołówkowe grube,
- 2 kleje w sztyfcie, nożyczki, 2 ołówki, gumka, linijka, temperówka, 2 pędzelki: gruby i cienki - w piórniku tzw. tubie,
- plastelina duża,
- farby plakatowe i kubeczek na wodę,
- zeszyt w kratkę 32-kartkowy,
- zeszyt w 3-linie 32-kartkowy,
- zeszyt do korespondencji w kratkę 32-kartkowy,
- duża teczka na prace plastyczne,
- duże opakowanie pasteli olejnych,
- opakowanie flamastrów.
Ubrania:
- kapcie,
- strój gimnastyczny: biała koszulka, krótkie spodenki (w worku).
Artykuły higieniczne:
- 2 ręczniki papierowe do rąk,
- 1 paczka wyciąganych chusteczek (w kartoniku).
Proszę o podpisanie rzeczy z wyprawki.
M. Kozioł
SPRAWOZDANIE
Z REALIZACJI PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO
„ROWEROWA PROFILAKTYKA
DLA DZIEWCZYNKI I CHŁOPCZYKA.
UZALEŻNIENIA OMIJAMY I DOBRZE CZAS SPĘDZAMY”
Program ten został napisany dla uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie i dostosowany jest do jej potrzeb. Powstał w oparciu o program wychowawczy. Powstał, aby wspierać młodych ludzi w dążeniu do podejmowania krytycznych decyzji. Mamy nadzieję, że dzięki podjętym przez nas działaniom, uczniowie będą szukać alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Zabawy, sport i dobre towarzystwo to sposób na nudę, to ucieczka przed tym, co może zniszczyć człowieka. Wspólne spędzanie wolnego czasu, dobra zabawa i integracja środowiska to podstawowe wyznaczniki programu.
Uzależnienie to pojęcie bardzo szeroko rozumiane. Kryją się pod nim wszelkiego rodzaju środki odurzające, ale również zagrożenia płynące z rozwoju techniki (Internet, telewizja). Przed tym właśnie chcielibyśmy uchronić nasze dzieci.
Celem nadrzędnym programu jest uświadomienie uczniom, jak również i rodzicom, że wspólne spędzenie czasu, dobra zabawa wcale nie muszą wiązać się z tym co złe. Można doskonale zaplanować czas wolny bez używek czy Internetu. Edukacja przez zabawę.
Cele szczegółowe są następujące:
Program został zrealizowany od 12 czerwca do 20 czerwca 2017r. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie z klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie.
Uczniowie otrzymali informacje dotyczące różnych uzależnień. Dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czyhać w związku z korzystaniem ze środków odurzających czy nadmiernego przywiązania do komputera, telefonu lub telewizora. Wspólnie oglądali różne prezentacje związane z tym tematem. Rozmawiali i wymieniali własne spostrzeżenia dotyczące uzależnień.
Nastolatki aktywnie uczestniczyły w spotkaniach podczas realizacji programu. Nie brakowało im pomysłów i pytań związanych z podjętym tematem. Podsumowaniem wspólnej pracy są plakaty związane z uzależnieniami. Każda klasa przygotowała własne dzieło z myślą przewodnią. Mam nadzieję, że przeprowadzone przez nas zajęcia pozytywnie wpłyną na naszych wychowanków i będą wybierali różne formy spędzenia wolnego czasu, ale tylko takie, które nie mogą im zaszkodzić.
Podsumowaniem podjętych działań była wycieczka rowerowa, która odbyła się 20 czerwca. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Modlitewnika w Parznie. Uczniowie mogli zobaczyć bardzo różne książeczki z modlitwami. Poznali historię naszego terenu – Naszej Małej Ojczyzny. Dowiedzieli się również wiele na temat różnego rodzaju modlitw. Największe wrażenie zrobiła na nich modlitwa w formie rapu.
Kolejnym etapem wycieczki był „rowerowy spacer” po najbliższym terenie. Podziwianie bliskich nam krajobrazów i przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynęło na naszych uczniów.
Na zakończenie wycieczki wszyscy regenerowali siły przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek i wspólnej zabawy. Nasze spotkanie mogłoby trwać w nieskończoność, ale niestety nadszedł czas powrotu. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie powrócili do swoich domów.
Za udział w programie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Plakaty zdobią szkolne korytarze, a uczniowie wspominają wspólnie spędzony czas.
Wszystkie cele programu zostały zrealizowane. Możemy mieć tylko nadzieję, że nasi wychowankowie będą wybierać tylko pozytywne formy spędzenia czasu.
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 8:30.
W zakładce Informacje dla Uczniów, Rodziców umieszczony został wniosek o wypłatę na konto stypendium za wyniki w nauce.
Oto nasi najmłodsi kierowcy.
Jak wszyscy czwartoklasiści uzyskali swoje pierwsze prawo jazdy.
Nauczyciel zajęć technicznych - Wioletta Drzewosz
SZKOLNY KONKURSU PLASTYCZNY „ŻYJ ZDROWO-BĘDZIE KOLOROWO”
ODBYŁ SIĘ W RAMACH AKCJI „OWOCE W SZKOLE” I „SZKLANKA MLEKA”.
Na konkurs wpłynęło 17 prac.
Komisja Konkursowa dokonała wyboru:
I miejsce - Mateusz Bininda kl. 0
II miejsce - Olga Cisowska kl. III
III miejsce - Hubert Gawron kl.II i Lena Rózik kl.0
Pozostałe prace konkursowe należały do:
Kacper Studziński kl.0, Kinga Kowalczyk kl. I, Julia Słaba kl. I, Judyta Idzikowska kl.I, Agata Wieruszewska kl. I, Patrycja Frąckiewicz kl.I, Marta Wieruszewska kl.II, Błażej Binkowski kl.II, Izabella Bartłomiejczyk kl.II, Wiktoria Krasowiak kl.II, Karolina Owczarek kl.II, Justyna Papuga kl. III, Julia Andrzejczyk kl. III.
Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Organizatorzy:
M. Kozioł
I. Sosnowska
Laureaci konkursu zbierania zakrętek w ramach „Programu charytatywno-ekologicznego „Zbieramy Zakretki.pl” Pomagając ludziom, pomagamy naturze”:
I miejsce - Aleksandra Śniada z kl. III – 35000szt.,
II miejsce – Julia Andrzejczyk z kl. III – 18437 szt.,
III miejsce – Emilia Sujewicz z kl. II – 10866 szt., Ewa Rozwandowicz z kl. VI - 10680 szt.,
IV miejsce – Ciesak Marcel z kl. IV – 7690 szt.,
V miejsce – Bogacka Katarzyna z kl. IV. – 7135 szt.,
Wyróżnienia otrzymują:
1. Cisowska Olga z kl. III – 5747 szt.,
2. Turek Filip z oddz. przedsz. – 4846 szt.,
3. Zochniak Zuzanna z kl. III – 4840 szt.,
4. Bininda Mateusz z oddz. przedsz. – 4823 szt.,
5. Idzikowska Judyta z kl. I – 4760 szt.,
6. Krasowiak Wiktoria z kl. II – 3982 szt.,
7. Paluszkiewicz Iga z kl. IV – 3774 szt.,3468 szt.,
8. Bednarek Natalia z oddz. przedsz. - 3468 szt.,
9. Zochniak Miłosz z kl. II – 3442 szt.,
10. Witkowski Paweł z kl. III – 3423 szt.,
11. Papuga Justyna z kl. III – 3000 szt.
Pozostali uczestnicy konkursu to: Bartczak Izabela z kl. V, Strzelczyk Julia z kl. I, Frąckiewicz Patrycja z kl. I, Pająk Anna z oddz. przedszk., Turek Maciej z oddz. przedszk., Włodarczyk Bartosz z kl. V, Stopiński Wiktor z oddz. przedsz., Binkowska Natalia z kl. V, Binkowski Błażej z kl. II, Binkowski Adrian z oddz. przedszk., Studziński Kacper z oddz. przedszk., Rózik Lena z oddz. przedszk., Wieruszewska Agata z kl. I, Wieruszewska Marta z kl. III, Owczarek Karolina z kl. II, Kaczmarkiewicz Michał z kl. III, Słaba Karolina z kl. IV, Słaba Julia z kl. I.
Laureaci oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
12 czerwca przedstawiciele kl. IV - VI wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ekologiczno-Matematycznym "Zielone Liczby", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kaszewicach.
W kategorii indywidualnej zajęliśmy następujące lokaty:
Julia Augustyniak z kl. IV - III m.,
Szymon Stopiński z kl. V - II m.,
Ewa Rozwandowicz z kl. VI - IV m.
W kategorii zespołowej zajęliśmy I miejsce.
Dziękuję uczniom za udział i serdecznie gratuluję.
Nauczycel matematyki - Anna Witkowska
Od 29 maja do 02 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zabawach, quizach i zagadkach w ramach programu edukacyjnego „Językowy zawrót głowy”. Wszyscy uczniowie za wkład pracy w rozwiązywanie zadań z języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego zostali nagrodzeni. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Nad prawidłowym przebiegiem programu czuwały autorki - panie Aleksandra Bochman i Marzena Cisowska. Na zakończenie realizacji programu odbył się Powiatowy Konkurs Językowy.
06 czerwca o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie rozpoczął się Powiatowy Konkurs Językowy „Językolandia”. To już czwarta edycja konkursu. W tym roku impreza po raz drugi została objęta honorowym patronatem przez Starostę Bełchatowskiego Pana Wldemara Wyczachowskiego.
W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych: Domiechowice, Drużbice, Kaszewice, Kurnos, Kleszczów, Kluki i Parzno. Każdą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół uczniów (jeden uczeń z klasy IV, drugi z V i jeden z klasy VI). W komisji zasiedli nauczyciele – opiekunowie poszczególnych zespołów uczniów. Dwadzieścia jeden osób zmagało się z trudnymi poleceniami dotyczącymi trzech języków: j. polskiego, j. angielskiego i j. niemieckiego. Po 9 konkurencjach wyłoniono zwycięzców.
I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drużbicach
II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kleszczowie
III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Parznie
IV miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kurnosie
V miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klukach
VI miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaszewicach
VII miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Domiechowicach
Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez Pana Waldemara Wyczachowskiego – Starostę Bełchatowskiego i Radę Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie. Sponsorom serdecznie dziękujemy.
W dniu 09.06.2017r. odbyło się spotkanie z Policją. Dzielnicowy mł. aspirant Przemysław Burchard i st. aspirant Marcin Włodarczyk przeprowadzili pogadankę profilaktyczną nt. bezpiecznych wakacji. Panowie policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia podczas czasu wolnego w domu, nad wodą, w górach oraz innych miejscach. Podczas rozmowy z Policją najaktywniejsza była zerówka. Chętnie wypowiadali się co wolno robić, a czego nie podczas wakacji. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą na temat wakacyjnych zagrożeń – jesteśmy zatem spokojni, że zbliżający się wakacyjny czas będzie dla wszystkich bezpieczny.
Druga część spotkania z Policją była na szkolnym podwórku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć policyjny radiowóz „od środka”. Panowie policjanci pozwolili uczniom w nim usiąść, włączyć alarmowy sygnał. Przez chwilę poczuli, że jadą w policyjnym pościgu. Mogli także założyć kajdanki, oraz inne policyjne akcesoria.
Bardzo serdecznie dziękujemy Policji za poświęcony dzieciom czas.
Organizator spotkania:
szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa
Małgorzata Kowalczyk
Analizujemy jeszcze możliwość utworzenia dodatkowego oddziału przedszkolnego…
W związku z zainteresowaniem rodziców utworzeniem dodatkowej grupy oddziału przedszkolnego - dzieci 3 i 4 - letnie prosimy o pisemną informację do dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie.
W załączeniu wniosek do pobrania:
Zbliża się koniec roku szkolnego, w związku z tym bardzo proszę o zwrot wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej. Ostateczny termin zwrotu książek to 12 czerwca bieżącego roku.
Bibliotekarz szkolny - Marzena Cisowska
2 czerwca nasi uczniowie z kl. I-VI wzięli udział w 1-dniowej wycieczcedo Ogrodzieńca i Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Ogrodzieńcu od Parku Miniatur i Parku Doświadczeń Fizycznych. Sporo czasu spędziliśmy też w Parku Rozrywki. Następnie zwiedzaliśmy ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Po trudach wędrówki z apetytem zjedliśmy pyszny obiad w miejscowej restauracji. Był także czas wolny na zakup pamiątek i upominków dla najbliższych.
Niezapomniane wrażenie na wszystkich uczestnikach wywarła wizyta w Jaskini Łokietka, gdzie pan przewodnik oprowadzał nas po różnych salach i opowiadał bardzo ciekawe historie.
Ostanim etapem naszej wycieczki była wędrówka do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości, z którego wielu uczestników napiło się magicznej wody.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie do wyjazdu.
Kierownik wycieczki: Wioletta Drzewosz
Opiekunowie: Iwona Sosnowska
Marianna Strojna
Anna Witkowska
Powered by aSc EduPage